
Zaproszenie do współorganizowania Tygodnia Zdrowia Psychicznego w naszej Szkole przyjęli:
Agnieszka Janowska – psychoterapeutka transpersonalna
Pracuje w nurcie transpersonalnym, którego główną zasadą jest zmiana punktu widzenia – spojrzenie na siebie oraz na sytuację z meta pozycji, pozwala to na odizolowanie ego i łatwiejszy dostęp do precyzyjnej informacji – co robimy nie tak, co możemy zrobić inaczej, by nam służyło.
Specjalizuje się w pracy nad:
– relacjami partnerskimi, rodzicielskimi i zawodowymi,
– szacunkiem i poczuciem własnej wartości,
– relacją z „wewnętrznym dzieckiem”,
– akceptacją i pojednaniem,
– zarządzaniem samym sobą,
– fałszywymi przekonaniami,
– tym, co chcemy schować pod dywan, wypartymi „historiami”, z którymi trudno nam się spotkać twarzą w twarz,
– ciężkimi przeżyciami i traumami.
W zależności od potrzeb klienta w procesie transpersonalnym często sięga do medytacji i kinezjologi, dwóch wspaniałych narzędzi do zdejmowania blokad i zamkniętych w ciele stresów.
Prowadzi stronę internetową: upraszczanie.pl
Aleksandra Kubiak – specjalistka terapii uzależnień
Jest specjalistką Counsellingu Gestalt (ukończyła Szkołę Counsellingu Gestalt w Krakowie marzec 2022 r). Jest certyfikowaną specjalistką terapii uzależnień, absolwentką Studium Pracowników Służb Społecznych i Uniwerytetu Łódzkiego (magister pedagogiki resocjalizacycjnej).
Posiada 24 letni staż pracy. Pierwsze 2 lata jako pracownik socjalny w Szpitalu im. Pirogowa w Łodzi, następnie ok.13 lat w ośrodkach terapii uzależnień dla dzieci i młodzieży Stowarzyszenia MONAR.
Obecnie pracuje w Poradni Profilaktyki Leczenia i Terapii Uzależnień w Łodzi z młodzieżą i dorosłymi realizując wiele programów pomocowych znajdujących się w ofercie Poradni.
Karina Sikorska – pedagog, terapeuta
Ukończyła Akademię Liderów w Łodzi oraz Szkołę Ustawień według Berta
i Sofie Hellinger w Instytucie na Rzecz Pojednania w Rodzinie Anny Choińskiej w Warszawie. Specjalizuje się w terapii podświadomości oraz wewnętrznego dziecka. Prowadzi warsztaty i terapie indywidualne dla dorosłych. Maluje obrazy intencyjne, nagrywa medytacje, podcasty. Jest ambasadorką wydawnictwa „Natuli – dzieci są ważne”. Prowadzi funpage na Facebooku „Dobre intencje – Karina Sikorska”.
Wojciech Pabjańczyk – lekarz specjalizujący się w psychiatrii dorosłych
W 2014 roku ukończył studia na wydziale lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie pracuje w Oddziale Psychiatrycznym Męskim Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu. Świadczy usługi ambulatoryjne w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego i Poradni Leczenia Uzależnień. Od początku aktywności zawodowej rozwija kompetencje w zakresie komunikacji z pacjentem, budowie relacji opartej na zaufaniu, edukacji pacjenta. Jest absolwentem dziewiątej edycji Areopagu Etycznego – warsztatów komunikacji medycznej i przekazywania trudnych informacji. Odbywał szkolenia w dziedzinie dialogu motywującego oraz terapii simontonowskiej stosowanej u osób z diagnozą nowotworową. Prowadził pierwszą w Polsce grupę psychoedukacyjną dla osób chorujących reumatologicznie oparta za założeniach programu simontonowskiego.
terapiamasens.pl
Patrycja Pokorska – psycholog, psychoterapeuta dzieci
i młodzieży, tyflopedagog, oligofrenopedagog
Absolwentka trzyletniej szkoły psychoterapii dla dzieci i młodzieży w Warszawie w nurcie psychodynamicznym. Zajmuje się przede wszystkim terapią, wsparciem dzieci i młodzieży, a także diagnozą psychologiczną. Jej doświadczenie obejmuje również psychoedukację i poradnictwo psychologiczne dla rodziców w zakresie kłopotów rozwojowych, edukacyjnych i wychowawczych.
Yasumi – Agnieszka Wicińska i Anastazja Berevikowa
Sieć gabinetów profesjonalnej pielęgnacji twarzy i ciała. W języku japońskim „yasumi” oznacza relaks, wakacje i właśnie dlatego w sieci YASUMI szereg oferowanych zabiegów ma charakter rytuałów, podczas których kosmetolodzy i fizjoterapeuci skutecznie dbają o ciało, stan ducha i ukojenie zmysłów.
Fundacja Słonie na Balkonie
Działalność Fundacji jest różnorodna. W 2021 specjaliści z fundacji przeprowadzili 2800 godzin warsztatów profilaktycznych o zdrowiu psychicznym w ponad 100 szkołach. Słoniowi psycholodzy rozmawiali z 35 000 uczniów o tym jak zadbać o siebie i w którym momencie warto sięgnąć po pomoc.
Agnieszka Majewicz – psychoterapeuta w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Zgierzu
Aneta Józefowicz – oligofrenopedagog, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 3 w Zgierzu