Lekcja techniki „Papier czerpany”
Na zajęciach technicznych poświęconych tematowi „Papier” uczniowie klasy 5 C i 5A wspólnie z panią Honoratą Robak mieli możliwość rozmawiać o historii powstawania papieru, procesie jego produkcji, rodzajach i zastosowaniu, ale przede wszystkim samodzielnie wykonać arkusz papieru. Wykorzystaliśmy drobny sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości i z pomocą blendera i skrawków papieru makulaturowego stworzyliśmy artystyczne arkusze papieru czerpanego.
Zajęcia plastyczne „Mikro świat”
Wykorzystując możliwości sprzętowe z programu Laboratoria Przyszłości …cieszymy się z małych rzeczy.
Na zajęciach plastycznych klasa 3C wspólnie z panią Honoratą Robak wykorzystała drobny sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości . Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z lupą , jej możliwościami i specyficznymi właściwościami. Na podstawie poczynionych obserwacji powstały fantastyczne prace plastyczne.
Lekcja techniki „Makrama”
Na zajęciach technicznych związanych z tematem „ Makrama” uczniowie klasy 5 B wspólnie z panią Honoratą Robak poznali prosty sposób na wykonanie urokliwej ozdoby w kształcie jesiennego liścia oraz świątecznej choinki. Do wykonania tych mini arcydzieł wykorzystaliśmy materiały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Wykorzystanie zestawów konstrukcyjnych
Dzieci z klasy 2a wspólnie z p. Ewą Stępień wykorzystują zestawy konstrukcyjnych klocków, zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Te edukacyjne klocki umożliwiają tworzenie ruchomych konstrukcji, np. wiatrak, wodospad, drzewko świąteczne i wiele innych. W sposób zabawowy i doświadczalny pozwalają dzieciom zrozumieć między innymi zastosowanie kół zębatych w mechanice. Duża liczba kolorowych elementów pobudza dziecięcą wyobraźnię i kreatywność, co widać podczas zajęć. Komfortowa nauka i zabawa!